My Lover by Denise
Mjuk och fluffig matta designad i samarbete med Denise Lopez.
- Mjuk och fluffig matta som ligger tungt på golvet
- Lång lugg med en skimrande lyster
- Designmatta till sovrum och vardagsrum
1. Välj längd och bredd
Max bredd 400 cm
2. Välj form
3. Välj kant
Vad är sydd kant? / Vad är kantband?
Sydd kant
Kantband - Bomull
Kantband - Linne
Kantband - Läder
Kantband - Supernylon
Kantband - Jute
Pris
0 kr
Exkl. moms: 0 krKöp nu - betala senare
Välj AfterPay faktura i kassan och betala 14 dagar efter att din beställning skickats.
Få tid på dig att prova att din beställning blivit rätt.
Tryggt och smidigt för dig som vill få din leverans innan betalning. Vid eventuella frågor och/eller funderingar kontakta vår kundtjänst.
Delbetala i egen takt
När du handlar hos oss på KÖPA kan du välja att inte betala hela summan direkt utan att delbetala ditt köp.
I kassan presenteras vilka betalalternativ som är tillgängliga för dig genom AfterPay.
Välj mellan 12, 24 eller 36 månader beroende på innehållet i din beställning. Upp till 12 månader är alltid räntefritt.
Varuprov tillgängligt
För denna produkt kan du beställa hem ett gratis varuprov och testa hemma i lugn och ro innan du bestämmer dig.
Mer om My Lover by Denise
"My Lover by Denise" är den första produkten i vår nya serie Design by som har tagits fram tillsammans med artisten Denise "DeDe" Lopez. Det här är en riktigt mjuk och fluffig matta som går i en gråskimrande ton - som gjord för att förälska sig i!
Mattan ligger lika bra i sovrummet som framför tv:n i vardagsrummet. Denise menar att huvudsaken är att mattan ska få ta plats och synas oavsett var den ska ligga i ditt hem.
För att få exakt samma look som Denise, välj din My Lover med raka kanter samt sydd kant ton-i-ton. Måtten bestämmer du som vanligt helt själv.
My Lover ha tagits fram i samband med Denises jubileum av den kända singeln med samma namn som släpptes under slutet av 90-talet och blev en stor succé runt om i världen och har spelats inför tusentals i bland annat Tokyo. I samband med jubileumet så släpper Denise utöver denna vackra designmatta 6 stycken remixade låtar sin älskade singel "My Lover".
Bilden på Denise är fotograferad av: Filip Cederholm.
Egenskaper för My Lover by Denise
Artikelnummer | DESIGNBY-LOVER |
Färg | Mellangrå |
Bredd | 4000 mm |
Tjocklek | 20 |
Brandklassad | CFL-s1 |
Undersida | FusionBac |
Material | Solution dyed Polyolefin |
Garnvikt | 2300g/m2 |
Stegljudsförbättring | 34 dB |
Halkmotsånd | Högt motstånd |
Solblekning | Motståndig |
Om Design by
Vi älskar mattor. Det är en av våra största passioner här i livet. Men vad inspirerar egentligen oss i vårt arbete? Vi inspireras såklart av spännande musik och konst som vi upplever men också av inspirerande människor som vi träffar på.
Design by är vårt nya varumärke exklusivt framtaget för de där speciella mötena med dessa speciella individer. Möten som har påverkat och förändrat oss.
Produkterna i serien Design by har vi låtit spegla dessa möten med människor som har gjort avtryck på oss. Personliga mattor skulle man kunna kalla dem.